wtorek, 9 lutego 2021

"Wymruczane szczęście" Joanna Szarańska - recenzja [PRZEDPREMIEROWA]

Znacie to powiedzenie, że w miłości i na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone? No właśnie, czy to na pewno dobry pomysł, żeby tak po trupach dążyć do osiągnięcia celu? Podczas lektury najnowszej powieści Joanny Szarańskiej będziecie mieli czas, aby się nad tym zastanowić i zadecydować, po której stronie barykady stanęlibyście, gdyby to Wam przydarzyło się to, co spotkało bohaterów tej historii.

Emilia Kot to matka dwójki bliźniąt, Sabinki i Sebastiana, które zdecydowanie nie należą do spokojnych dzieci. Powiedziałabym nawet, że są to ośmiolatki z piekła rodem. Kiedy kobieta rozstaje się z mężem (nie mogę Wam zdradzić powodu, ale obiecuję, że spadną Wam kapcie ze śmiechu), w jednej chwili nagle zostają bez dachu nad głową i bez środków do życia. Od czego jednak jest rodzina? Kuzyn Emilii, Bolesław Bocian, zatrudnia ją w swoim barze i pozwala zająć swój niewielki gabinet na tyłach lokalu. Wprawdzie trójka Kotów śpi na materacu, ale lepsze to niż nic. Sytuacja zmienia się w jednej chwili, kiedy niezwykle zazdrosna piąta (!) żona Bociana dowiaduje się o mieszkańcach zaplecza i, nie słuchając wyjaśnień, natychmiast "usuwa" trzyosobowy problem... I co teraz? Gdzie podzieje się Emilia z dziećmi? W tym momencie na scenie pojawia się znana z powieści "Wyszczekana miłość" babcia Trudzia i zaczyna wszystkich rozstawiać po kątach! Co z tego wyniknie? Kim jest sąsiad staruszki? Co wspólnego z rodziną Kotów mają białe myszki i pewna Cholera? 

Chociaż pewien niepoprawny gbur z plejady postaci mógłby dać się lubić, jednak pozostanę wierna Gertrudzie Miłoszewskiej :D  

Lekki styl Joanny Szarańskiej sprawia, że powieść czyta się bardzo szybko. Akcja jest pełna zabawnych wydarzeń, których głównymi bohaterami są przede wszystkim dzieciaki. Ale cóż zrobić, kiedy się czegoś tak bardzo pragnie, że jest się gotowym na naprawdę wiele, by to osiągnąć? Gwarantuję, że nie będziecie się nudzić, emocji też będzie sporo, głównie tych pozytywnych i rozweselających. 

Jeśli potrzebujecie historii, która Was rozbawi, poprawi humor, nastroi pozytywnie do świata, ta powieść będzie idealna. A do tego jest to drugi tom serii Na tropie miłości, więc w temacie kolejnych opowieści może się naprawdę wiele wydarzyć. 

Tytuł: "Wymruczane szczęście"
Autor: Joanna Szarańska
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 377
Seria: Na tropie miłości, tom 2
PREMIERA: 10 lutego 2021

Moja ocena: 6/6


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, zapraszam częściej i pozdrawiam :-)