sobota, 8 sierpnia 2020

”Rok na placu budowy” Artur Nowicki - recenzja

 

Niedawno dotarła do mnie kolejna książeczka z serii „Rok w…” Tym razem w bardzo interesujący sposób przedstawiona została praca maszyn, które możemy spotkać na budowie.

W miasteczku rusza budowa garażu, w którym znajdzie się również myjnia i stacja obsługi pojazdów. Nad wszystkimi pracami czuwa Jeep Budowniczy ze swoją ekipą, do której należy całe mnóstwo specjalistycznych maszyn. Wszyscy wiedzą, co mają robić, więc praca wre. Otwarcie przewidziane jest na okres świąteczny. Czy maszyny zdążą na czas?

Książka składa się z dwunastu plansz, na których mały czytelnik może obserwować kolejne etapy pracy maszyn na placu budowy. Każda plansza to kolejny miesiąc roku. Ilustracje zawierają mnóstwo drobnych elementów, szczegółów i szczególików, które można wypatrzeć i porównać, jak wyglądają w poszczególnych miesiącach. Ciekawie obserwuje się zachodzące na budowie zmiany. Już samo to może być źródłem wielu zajmujących rozmów.   

Oprócz dwunastu miesięcy książka zawiera planszę z prezentacją bohaterów oraz jeszcze jedną z grą interaktywną. Maszyn występujących w książce jest naprawdę sporo, więc można spędzić przy ich poznawaniu naprawdę wiele czasu. Każda maszyna krótko wyjaśnia jak się nazywa i czym zajmuje się na budowie. Te informacje można dziecku rozszerzyć, jeśli będzie zainteresowane. Jeśli nie, to, co maszyna mówi o sobie, w zupełności wystarcza do zgłębiania kolejnych kart książki.

Poświęcenie czasu na zgłębienie wszystkich aspektów poruszonych w książeczce o budowie wymagać będzie od dziecka sporej koncentracji i skupienia, a także spostrzegawczości, ale kolejne ilustracje są tak dopracowane i bajecznie kolorowe, że nie będzie to problemem. Twarde kartki sprawią, że książka będzie bezpieczna nawet w rączkach naprawdę małego czytelnika. I z pewnością wytrzyma w całości bardzo długo.   

Polecam gorąco całą serię książeczek!

 Tytuł: ”Rok na placu budowy”
Autor: Artur Nowicki
Gatunek: literatura dla dzieci
Liczba stron: 24
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Seria: Rok w…

Moja ocena: 6/6
Dodaj podpis

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, zapraszam częściej i pozdrawiam :-)