czwartek, 1 października 2020

"Życie od nowa" Izabela Grabda - recenzja


Malwina to stateczna dyrektorka przedszkola, która uważa, że czasy szaleństw już minęły, a teraz zostało jej szare życie, w dodatku samotne, bo niedawno pochowała męża. Nie żałowała go jednak, bo był trudnym człowiekiem i jej życie u boku męża nie należało do przyjemnych. Trwała przy nim ze względu na dzieci. Lata małżeństwa sprawiły, że stała się kobietą cichą, wycofaną i niechętną zmianom. Nie czuła się atrakcyjna, brakowało jej pewności siebie. Po prostu trwała, dryfowała z prądem rzeki. Kiedy pewnego dnia jej dorosłe już dzieci, w porozumieniu z przyjaciółką Malwiny, Katarzyną, robią jej wyjątkowy prezent, kobieta nie wie, jak ma się zachować. Co wyniknie z terapii szokowej, którą zafundowali jej najbliżsi?

Obyczajowy wątek romansowy - obecny! Zaczyna się kłótnią, aż lecą iskry. Malwina złożyła zamówienie w pewnej firmie, jednak okazuje się, że ktoś popełnił błąd i coś się nie zgadza. Dyrektorka przedszkola zostaje zrugana przez szefa firmy, Piotra, i posądzona o coś, w czym nie ma jej winy. Jak wypląta się z tej sytuacji? Kto przejmie inicjatywę? Czy Piotr pojawi się jeszcze w jej życiu? On poczuł się zaintrygowany atrakcyjną panią dyrektor, jednak ona jest na niego wściekła i nie zamierza skracać dystansu. Jak zakończą się te podchody?

"Życie od nowa" to lekka powieść obyczajowa z nutką humoru, ale także wątkami z ogródka psychologii. Jak zachowa się dojrzała, niedowartościowana kobieta, na której drodze pojawi się przystojny mężczyzna, zainteresowany nią i pragnący stworzyć związek? Ile myśli przebiegnie jej przez głowę? Czy warto? Czy można? Czy WYPADA? Czy zasłużyła na nowe życie? Czy to jej się nie śni? Czy, czy, czy... Pytań coraz więcej, a niepewność rośnie. Kto był w takiej sytuacji, na pewno zrozumie rozterki Malwiny.        

Ta historia to optymistyczne przypomnienie, że zawsze warto podejmować wyzwanie, by być szczęśliwym. "Życie od nowa" to ciepła i optymistyczna książka, z którą można spędzić miły wieczór. Taka ku pokrzepieniu serc i ducha, a przy okazji motywująca do działania! Czasami warto postawić wszystko na jedną kartę. 

Polecam!

Tytuł: "Życie od nowa"
Autor: Izabela Grabda
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 206
Wydawnictwo: Inanna

Moja ocena: 6/6

Za możliwość przeczytania książki dziękuję wydawnictwu Inanna

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny, zapraszam częściej i pozdrawiam :-)