piątek, 29 grudnia 2017

"Trzy po trzy" - instaprojekt #2

Kolejny odcinek mojego instaprojektu gotowy! Zapraszam do poznania trzech świetnych dziewczyn, które prowadzą swoje czytelnicze IG. Nie jest istotne, ilu mamy followersów czy ile postów już dodaliśmy na IG. Najważniejsze, że to pasja, którą dzielimy się z innymi użytkownikami Insta. Jest akcja, jest i reakcja. Tak powstają całe historie, tworzone przez różnych ludzi i różne osobowości.

***

Tym razem zadałam moim rozmówczyniom takie trzy pytania:

1. O czym lubisz pisać w postach na IG?
2. Co najczęściej umieszczasz na swoich zdjęciach?
3. Jakie konta najczęściej obserwujesz?

Jesteście ciekawi odpowiedzi? Zapraszam do lektury :-)

***

Marta od trzech lat prowadzi bloga Na regale u Marty Mrowiec, sporo czyta i lubi o tym pisać. Poza tym biega, lubi wypady w góry i dobrą herbatę. Na Instagramie znajdziecie ją TUTAJ (@marta.mrowiec). 


1. U mnie na IG są głównie książki. Założyłam go, aby wesprzeć promocję bloga. Czasami piszę o bieganiu, czy o chodzeniu w górach. Jednak motywem przewodnim są książki i tak już zostanie.

2. Każda z kompozycji na zdjęciach związana jest z książkami. Dodatki dobieram indywidualnie do tematyki, czy okładek. Jest herbata, kwiaty, które lubię, a zwłaszcza kaktusy. 

3. Obserwuję przeróżne konta, głównie są to właśnie bookstagramy, ale jest też sporo kont związanych z bieganiem, fotografią, górami. Lubię konta utrzymane w tej samej tonacji, chociaż na moim panuje zupełny rozgardiasz, ale czasami nie potrafię utrzymać jednej stylistyki, gdyż szybko się nudzę. 

Pozdrawiam MM

***

Drugą rozmówczynią jest Kasia vel. czytado. Możecie ją znaleźć również na prowadzonym przez nią blogu.


Coś o mnie? Klasyczny WEIRDO. Książki, herbata, fotel i pies. Mój świat. A potem przez dwa tygodnie wracam do domu tylko spać. Chcę żyć po swojemu, więc to robię. Choć ciągle inaczej. Lubię jak ludzie są dla siebie ludźmi. 

1. Jeśli piszę o konkretnej książce, lubię pytać jak podobała się innym instagramowiczom - jeśli czytali. Uważam, że instagram to przede wszystkim społeczność, a ja chciałabym jak najlepiej ją poznać, więc często pytam o polecajki w kwestii danego autora czy gatunku. Czasem lubię podzielić się moim dniem - po prostu. 

2. Zależnie od pory roku - liście, płatki śniegu, plaża. Przeglądając jednak moje konto, najczęściej można zobaczyć filiżankę herbaty - czarna z cukrem i cytryną... UWIELBIAM! :)

3. Spójne. Niezależnie od tematyki - mam dwa konta na IG, na bookstagramie podglądam książkoholików, na prywatnym koncie - miks treści. Zdjęcia po prostu muszą do siebie pasować. Nie lubię instagramowej labilności, choć hołubię zasadzie "Wolność Tomku w swoim domku". Druga sprawa - systematyczność.

***

Trzecia opowie o sobie Ewa, na Instagramie @book.beast.

Jestem książkoholikiem pożerającym głównie fantastykę, ale nie stronię również od innych gatunków. Swoje peany bądź też krytykę na tematy książkowe upubliczniam na instagramie bądź blogu

1. W postach na IG lubię wrzucać cytat z książki, której zdjęcie publikuję. Uwielbiam cytaty, odnajdywać te perełki w książkach, które trafiają w samo sedno. Drugą rzeczą, którą lubię to pytania do obserwatorów, bardzo lubię poznawać zdanie innych i prowadzić książkowe dyskusje :). 

2. KSIĄŻKI - każda z nich to wspaniała modelka! :D Staram się dodać do zdjęć coś, co kojarzy mi z się z daną pozycją, a że jestem potworną gadżeciarą, dlatego oprócz książek często na moich zdjęciach pojawiają się gadżety związane z książkami. I kot, moja mała bestia, często sama włazi do kadru. 

3. Wszystkie na bookstagramie są świetne. Obserwuję moich ulubionych autorów, czy ilustratorów. Każdy bookstagram ma swój własnych klimat, który tworzymy i możemy poznać tak świetnych ludzi, jak @bibliotecznie <3 

*****

Kolejne rozmowy dostarczyły mi ciekawych informacji o osobach, które znam tylko wirtualnie. Ale, jak napisała Ewa, każdego dnia poznajemy kolejne interesujące osoby, zaglądamy do ich życia i poznajemy ich poglądy. I to jest fajne :-) 

Macie pomysł na kolejne pytania do użytkowników IG? Chcecie się czegoś dowiedzieć? A może macie chęć stać się rozmówcami w kolejnym odcinku projektu? Zapraszam do kontaktu! :-)

6 komentarzy:

 1. Dziękuję za zaproszenie. Bookstagram to jedna z najlepszych decyzji zeszłego roku :) :*

  Book Beast Blog

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Mnie niestety brakuje czasu na IG - czytanie, blog, doktorat i cała reszta pochłaniają mi zbyt wiele czasu... Na bookstagramach lubię różnorodność przyjemną dla oka. Nie mam problemu z piękną filiżanką herbaty (albo i mam, bo od razu muszę lecieć zrobić sobie swoją :D) i też uwielbiam cytaty. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam podobnie ze słodyczami na zdjęciach 😂 zaraz mam ochotę na coś słodkiego 😉

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny, zapraszam częściej i pozdrawiam :-)