czwartek, 21 marca 2013

"Wpadka" Nick Hornby

Okładka książki sugeruje, że to coś młodzieżowego i faktycznie tak jest. Głównym bohaterem i jednocześnie narratorem tej opowieści jest szesnastoletni Sam. Jego życie nie różni się wiele od życia kolegów. Jeździ na desce, spotyka się ze znajomymi, chodzi do szkoły. Pewnego dnia jego mama decyduje, że zabierze go na przyjęcie do koleżanki, aby mógł poznać jej córkę - Alicię. Dziewczyna bardzo mu się podoba, chociaż ona początkowo nie jest nim zainteresowana. Nie mija jednak wiele czasu, a nastolatka wyciąga do niego przyjazną dłoń i zaczynają się spotykać. Znajomość szybko nabiera rumieńców. Sam opowiada czytelnikowi o swoich uczuciach do Alicii, a później przechodzi do bardziej intymnych szczegółów ich wspólnego spędzania czasu. Rezultat ich spotkań jest taki, że Alicia orientuje się, że jest w ciąży. 
Sam początkowo reaguje strachem, ucieka z domu, ale wytrzymuje "na wolności" tylko jedną dobę. Wraca do swojego życia i próbuje stawić mu czoło. 
Ciekawa lektura, szczególnie jeśli chodzi o emocje nastolatka, który nagle dowiaduje się, że będzie tatą. Czyta się szybko, więc polecam na jakiś dłuższy wieczór :-)        

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za odwiedziny, zapraszam częściej i pozdrawiam :-)