środa, 13 grudnia 2017

"Trzy po trzy" - instaprojekt


Instagram to dla mnie wciąż nowość, w której odkrywam co rusz nowe możliwości. Zaglądam do innych użytkowników i podziwiam ich, często bardzo pomysłowe i pięknie wykonane, zdjęcia. Mimo dość regularnego dodawania postów mam jednak wrażenie, że jest to aplikacja mniej komunikatywna niż, na przykład, grupy czy fanpage, które proponuje Facebook. Dlaczego? Może chodzi o to, że aplikacja umiejscowiona jest głównie w telefonie, przez co często machinalnie przeglądamy posty innych, kiedy na coś lub kogoś czekamy lub jedziemy autobusem czy pociągiem? Trudno się wtedy skupić na czytaniu komentarza dodanego do zdjęcia czy odpisywać, nieprawdaż? W rezultacie głównie serduszkujemy kolejne zdjęcia, które oglądamy przez krótszą lub dłuższą chwilę. I "lecimy" dalej, dalej, dalej... Trochę to bezrefleksyjne, nie uważacie? Sama łapię się często na takim właśnie automatycznym odhaczaniu kolejnych postów osób, które obserwuję, bez czytania tego, co mają mi do powiedzenia w komentarzu. Później jednak wracam, czytam i staram się ustosunkować do tekstu, dodać chociaż słowo czy dwa. Miło jest dostać komentarz. To prawie jak rozmowa, a przecież często o to nam właśnie chodzi, kiedy dodajemy zdjęcie. O reakcję ludzi, ale nie tylko serduszko, lecz także słowo. Chcemy poznać zdanie innych osób o tym, co dla nas jest ważne w tym momencie. Macie tak? :)


Stąd mój pomysł na pewien projekt. Projekt instagramowy, w którym chciałabym od czasu do czasu zaprezentować Wam użytkowników tej aplikacji i ich spojrzenie na instadziałalność. Trzy użytkowniczki Ig dostały ode mnie takie same trzy pytania i miały odpowiedzieć na każde trzema zdaniami. Co z tego wyszło? Przeczytajcie...


*****

W pierwszym odcinku "Trzy po trzy" poznajcie Marzenę, Weronikę i Gosię :-) Zadałam im takie oto pytania:

1. Czym jest dla Ciebie Instagram? 
2. Jak często publikujesz coś na swoim koncie? 
3. Jakie posty najczęściej motywują Cię do rozpoczęcia dyskusji lub włączenia się do trwającej rozmowy z autorem w komentarzach?

*****

Hej! Na imię mam Marzena i od dwóch lat z przyjemnością prowadzę swój Ig @mia_czyta, który to poświęcony jest mojemu książkoholizmowi.

1. Instagram jest dla mnie taką fajną odskocznią od życia codziennego. Prowadzę tzw. bookstagrama, co oznacza, że publikuję na nim posty przede wszystkim związane z książkami, które są moją pasją. Z racji tego, że jest związany tylko z tą tematyką, udało mi się poznać mnóstwo innych osób, które również kochają książki i mogę z nimi do woli wymieniać się opiniami lub prowadzić dyskusję właśnie na ten temat. Dodatkowo sama obserwuję wiele takich profili, dzięki czemu jestem na bieżąco z informacjami na temat premier, recenzji itp. Bardzo podoba mi się też fakt, że niemal wszyscy moi obserwatorzy to dla mnie obcy ludzie z różnych części Polski i reszty świata (moi znajomi nie wiedzą o istnieniu mojego Ig), a łączy nas wspólna miłość do książek i zdjęć oczywiście. 

2. Posty dodaję raz na kilka dni, czasem częściej, czasem rzadziej. Wszystko zależy od tego, ile mam wolnego czasu.

3. Najczęściej udzielam się w postach o premierach książkowych lub dotyczących prośby o pomoc w wyborze ciekawej powieści.

*****

Weronika, czyli @druga_koralina, to zakręcona studentka, miłośniczka kotów i herbaty. Czyta wszędzie i wszystko. Wbrew pozorom nie ma na imię Karolina, tylko poprzez swój nick propaguje prozę Gaimana. 


1. Odskocznią i miejscem na lekkie wyżycie się artystyczne. Inspiracją do przeczytania nowych pozycji. Szansą na poznanie innych szalonych czytelników. 

2. Zdecydowanie rzadziej niż bym chciała i niestety bardzo nieregularnie - czasem co dwa, trzy dni, czasem raz na tydzień. Wszystko rozchodzi się o inspirację do zdjęcia. I o przemiał czytanych książek, bo raczej publikuję te, które właśnie przeczytałam. 


3. Jako, że obserwuję głównie bookstagramy, udzielam się pod postem z książką, którą czytałam (zdecydowanie częściej jeśli mi się nie podobała). Lubię też odpowiadać na zadane przez instagramowiczów pytania pod koniec postów. I koniecznie muszę skomplementować kota :) 

*****

Nazywam się Gosia (@onlypretenderpl). Największą radość w życiu dają mi bliscy, pieseł i książki. Właśnie tym chcę dzielić się z moimi czytelnikami. Mam 22 lata, studiuję, pracuję, w wolnym czasie czytam, piszę o książkach i robię im zdjęcia, chodzę na spacery z piesełem. 

1. Instagram umożliwia mi lepszy kontakt z ludźmi, którzy mają taką samą pasję jak ja - książki. To także miejsce pełne inspiracji, które każdego dnia zachwyca mnie czymś nowym. 

2. Wychodzę z założenia, że cała moja działalność ma być dla mnie przyjemnością. Dlatego nie ustalam sobie ram czasowych, a publikuję i robię zdjęcia wtedy, kiedy mam na to ochotę. Czasem codziennie, a czasem raz na kilka dni. 

3. Lubię włączać się do dyskusji, bo powiadomienia o nowych komentarzach pozwalają w prosty i szybki sposób odpowiadać. Komentuję wtedy, kiedy autor zadaje konkretne pytanie, a ja mam coś do powiedzenia w poruszonym temacie.

*****

Co sądzicie o instagramowej działalności? Lubicie? Nie lubicie? Jest sensem Waszego życia? Nie obchodzi Was? A może sami zastanawialiście się nad różnymi instazagadnieniami? Dajcie znać w komentarzach, chętnie zapytam kolejnych użytkowników Instagrama o to, co Was interesuje w tym temacie :) Wkrótce odcinek drugi "Trzy po trzy" :)

4 komentarze:

 1. Dziękuję Ci za zaproszenie do projektu, z przyjemnością odpowiedziałam na ciekawe pytania, chętnie też przeczytałam odpowiedzi pozostałych uczestniczek Trzy po trzy :D pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ja dziękuję za przyjęcie zaproszenia Gosiu :) Zaglądaj, niedługo drugi odcinek z innymi pytaniami ;)

   Usuń
 2. Haha zgadzam się z Weroniką. Też uwielbiam koty na instagramie i nie mogę przejść obok nich obojętnie 💙😻 Genialny wpis 😁

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki, mam nadzieję, że będzie ich więcej. Instagram to przecież bardzo ciekawe narzędzie, więc i użytkownicy mają wiele interesujących rzeczy do powiedzenia ;)

   Usuń

Dziękuję za odwiedziny, zapraszam częściej i pozdrawiam :-)