czwartek, 23 lipca 2020

"Daj nam jeszcze szansę" Sylwia Trojanowska - recenzja [PRZEDPREMIEROWA]Drugi tom serii Dobre chwile przyciąga wzrok piękną okładką. Jeśli do tego ma się pojęcie, co czeka w środku, nie sposób przejść obok tej powieści obojętnie.

Trzy postacie, trzy historie i nieodwracalna zmiana, wywołana przez jedno wydarzenie. Jak bohaterowie zareagują na pojawiające się trudności? Czy uda im się wszystko poukładać i przy okazji nie zburzyć tego, co już osiągnęli? Jak wpłyną na nich i ich najbliższych ukryte głęboko tajemnice i niewyjaśnione sprawy?

„Daj nam jeszcze szansę” to kolejna powieść pełna emocji i życiowych zdarzeń. Śledzimy losy bohaterów tak, jakby mieszkali za ścianą. Uczestniczymy w ich rozmowach, towarzyszymy podczas refleksji i podejmowania decyzji. A nie są to decyzje łatwe, ponieważ mają wpływ na wiele osób.

Kamila zmaga się z wydarzeniem z przeszłości, które sprawiło, że część jej serca zamarzła, a ona zaczęła udawać przed światem i samą sobą, że wszystko jest w porządku i wcale nie potrzebuje tego, co utraciła przed laty. Skupia się na karierze, a temat miłości do pewnego mężczyzny spycha na sam koniec swojej listy zadań.

Olgierd miał plany, w których królował nacisk na samodzielność i własne reguły gry, a tymczasem los pokierował go na ścieżkę, którą nie chciał kroczyć i od zawsze bronił się przed nią rękami i nogami. Kiedy okazało się jednak, że musi przejąć obowiązki ojca w rodzinnej firmie, postanowił spróbować.

Życie Marty znacznie odbiegało od marzeń. Nie mogła doprosić się męża, by spędzał więcej czasu z nią, a nie w pracy. Z dnia na dzień czuła się coraz bardziej samotna. W końcu przyszła chwila, w której podjęła pewną decyzję. Zmieniła tym wszystko, ale nie do końca tak, jak chciała.

Bardzo lubię u Sylwii to, jak zmierza do finału swojej historii. Idealnie stopniuje napięcie i prowadzi czytelnika przez kolejne rozdziały w tempie, które pozwala na spokojne zgłębianie rozterek i radości bohaterów. Czytamy i nie możemy już doczekać się, jak te wszystkie sytuacje się ułożą i co wyniknie z podjętych przez bohaterów decyzji. Nie wszystko jest oczywiste, nie każdy wątek da się przewidzieć. Jest dokładnie tak, jak powinno, by lektura cieszyła i wciągała aż do ostatniej strony.

Chociaż jest to drugi tom serii (pierwszy nosi tytuł "Powiedz mi, jak będzie"), powieści można czytać niezależnie, ponieważ nie są powiązane fabularnie. Polecam gorąco, nie zawiedziecie się na pewno :-)

Tytuł: „Daj nam jeszcze szansę”
Autor: Sylwia Trojanowska
Gatunek: powieść obyczajowa
Liczba stron: 373
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Cykl: Dobre chwile, tom 2

Moja ocena: 6/6

Za możliwość przeczytania książki dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za odwiedziny, zapraszam częściej i pozdrawiam :-)