czwartek, 9 lipca 2020

”Zachodniopomorskie tajemnice” Michał Rembas, Przemysław Budziak - recenzja„Zachodniopomorskie tajemnice” to niesztampowy przewodnik po interesujących i tajemniczych miejscach. Jest połączeniem rewelacyjnych zdjęć Przemysława Budziaka, autora strony Magiczny Szczecin oraz tekstów szczecińskiego dziennikarza, podróżnika i historyka, Michała Rembasa.

Na niespełna 190 stronach czytelnik znajdzie krótkie opowieści o wybranych miejscach województwa zachodniopomorskiego. Każdy kolejny rozdział zawiera interesujący opis miejsca, zdjęcia oraz informacje dotyczące dojazdu, a także współrzędne miejsca, ukryte w kodzie QR.

Czytając rozdziały miałam wrażenie, że spaceruję po tych miejscach i słucham opowieści przewodnika. W ten sposób poznałam pewien wrak, który nigdy nie zardzewieje, Krzywy Las, poniemieckie cmentarze czy największy krzyż pokutny, który można zobaczyć w Stargardzie. Historie są krótkie, ale treściwe. Zawierają dokładnie takie informacje, jakie spodziewałabym się usłyszeć od przewodnika podczas realnej wycieczki.

Polecam nie tylko tym, którzy nastawiają się, by odwiedzić opisane miejsca, ale także osobom, które nie mają możliwości odbyć takich wycieczek. Dzięki tej publikacji będą miały szansę znaleźć się choć na chwilę w wielu interesujących lub tajemniczych miejscach.

Tytuł: ”Zachodniopomorskie tajemnice”
Autor: Michał Rembas, Przemysław Budziak
Gatunek: przewodnik
Liczba stron: 184
Wydawnictwo: Walkowska

Moja ocena: 6/6


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za odwiedziny, zapraszam częściej i pozdrawiam :-)