poniedziałek, 27 lipca 2020

"Przypadek Lidki" Izabela Grabda - recenzjaW dzisiejszym świecie trudno być bizneswoman. Do tego jeszcze samotną, bo mąż okazał się despotą i człowiekiem bez uczuć, dla którego rodzina to tylko kolejni współpracownicy nadający się tylko do stawiania im coraz większych wymagań. Kiedy Lidka zdała sobie sprawę z tego, że jej mąż się nie zmieni, postanowiła sama dokonać zmian w swoim życiu. Jej odważne decyzje pociągnęły za sobą konsekwencje, które dopadły również wspomnianego męża i pełnoletnią już córkę.

Główna bohaterka prowadzi dobrze prosperującą firmę - sieć salonów urody. Kiedy pewnego dnia dociera do niej, że nie o takim życiu marzyła, wyprowadza się z domu wraz z córką i postanawia zacząć życie od nowa, bez balastu w postaci męża, dla którego była zawsze tylko sprzątaczką, kucharką i praczką. Gdy Inga osiąga pełnoletność i rozpoczyna studia w Hiszpanii, Lidka przeprowadza procedurę rozwodową i uwalnia siebie oraz córkę od wiecznie niezadowolonego despoty.

Kiedy podczas jednej z wycieczek po Górach Sowich Lidka trafia na domek marzeń, doprowadza do tego, by właściciel jej go wynajął na pewien czas. Zaszywa się w leśnym raju, by odpocząć, a przy okazji nabrać dystansu do siebie i świata. Z właścicielem domku i znajdującej się w pobliżu posiadłości łączy kobietę niefortunny początek znajomości. Jak wybrną z niezręcznej sytuacji? Czy ich ścieżki połączą się, czy raczej rozdzielą? Czy nieciekawe doświadczenia z przeszłości nie utrudnią im bliższego poznania się?   

Może i nie jest to historia do końca realna, takie, wiecie, kopciuszkowe love story, ale z drugiej strony czy wszystko zawsze musi być w stu procentach realistyczne? Iza Grabda opowiedziała czytelnikowi historię lekką, momentami zabawną i z przymrużeniem oka o tym, że warto sięgnąć po szczęście, kiedy pojawi się w zasięgu ręki. Chociaż fabuła jest przewidywalna, wcale nie umniejsza to przyjemności z lektury.      

Jeśli szukacie lekkiej, napisanej z humorem i trochę bajkowej opowieści o miłości, to „Przypadek Lidki” będzie idealnym rozwiązaniem. Myślę, że to bardzo udany debiut.

Tytuł: „Przypadek Lidki”
Autor: Izabela Grabda
Gatunek: powieść obyczajowa/romans
Liczba stron: 171
Wydawnictwo: Inanna

Moja ocena: 6/6

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Dziękuję za odwiedziny, zapraszam częściej i pozdrawiam :-)